Ciężarówki zasilane dieslem to standard zarówno w Polsce, jak i Europie, gdzie stanowią one ponad 97 proc. Tymczasem odważne deklaracje producentów oraz prawne regulacje zakładają zeroemisyjny transport w ciągu kilkunastu lat. Pierwszym ważnym krokiem w stronę ograniczenia emisji CO2 jest przejście z diesla na LNG. Jak to zrobić i jakie może to przynieść korzyści?
Grupa Azoty ZAK S.A. zakończyła wdrażanie innowacyjnej technologii dozowania tlenu do instalacji kwasu azotowego TK IV i TK V. Projekt zrealizowano przy współpracy z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Nowych Syntez Chemicznych, a jego efektem jest intensyfikacja produkcji kwasu azotowego w skali ok. 120 t/dobę w przeliczeniu na 100% kwas azotowy. Oznacza to blisko 8-procentowy wzrost poziomu produkcji.
TK Maxx po raz kolejny wspiera Akademię Przyszłości, która pomaga dzieciom w lokalnych społecznościach. Ta pomoc jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego marka połączyła siły z Olką Osadzińską, znaną polską ilustratorką. W efekcie współpracy powstała wyjątkowa kolekcja przypinek i notesów z materiałów pochodzących z recyklingu. Produkty zdobi kwiatowy motyw charakterystyczny dla twórczości artystki, Olki Osadzińskiej. Zysk ze sprzedaży kolekcji zostanie przekazany na rzecz Akademii Przyszłości, która od lat pomaga dzieciom w lokalnych społecznościach budować przyszłość, o jakiej marzą.
Kolejna, wspólna akcja klubów Honorowych Dawców Krwi z Kopalni i Elektrowni Bełchatów oraz Centrali PGE GiEK, zorganizowana w siedzibie spółki w Bełchatowie, zgromadziła 20 maja rekordową liczbę 48 krwiodawców, którzy w sumie przekazali niemal 22 litry krwi. Do udziału w zbiórce zaproszono także mieszkańców Bełchatowa.
Studia podyplomowe to doskonała okazja do nabycia nowych kompetencji pod kierunkiem doświadczonej kadry praktyków. Zmieniające się warunki życia związane z dynamikę zmian społecznych, rynku pracy, rozwoju nowych technologii, przemian demograficznych, w tym zmian pokoleniowych wpływają na wiele aspektów gospodarki. Każde pokolenie jest wewnętrznie zróżnicowane pod względem stylu życia i innych wartości wpływających na zachowania i potrzeby stąd pojawia się zapotrzebowanie na nowe kompetencje, ułatwiające sprawne funkcjonowanie zarówno w obszarach zawodowych, jak również prywatnych.
Gorsza koniunktura oraz niepewność na rynku producentów i dystrybutorów sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego wymaga odwagi, dbałości o szczegóły oraz konsekwencji w działaniu, a co za tym idzie – nie zniechęca uczestników sektora do inwestycji. Meden-Inmed, jeden z czołowych polskich dostawców produktów dla rynku medycznego, zdecydował się na inwestycję i wymianę systemu ERP. Koszalińska spółka wybrała Impuls EVO od BPSC.