Sieć Bricomarché znowu się powiększa. Grupa muszkieterów otwiera 174. sklep

Mieszkańcy Olkusza będą mogli korzystać z bogatej oferty produktów do domu i ogrodu sklepu Bricomarché. Tym samym Grupa Muszkieterów powiększy swoją sieć, otwierając 174. placówkę w Polsce i 10. w województwie małopolskim. Uroczyste otwarcie zaplanowane jest na 11 sierpnia br. Właściciele nowo powstającego sklepu mają już ponad kilkunastoletnie doświadczenie we współpracy z Muszkieterami – dotychczas prowadzili sklepy w Zawierciu oraz Miechowie.

W asortymencie pierwszego sklepu pod szyldem Bricomarché w Olkuszu znajdzie się blisko 40 tys. produktów z czterech głównych działów: artykuły budowlane, ogród, dekoracja oraz majsterkowanie. Do dyspozycji klientów będą również dodatkowe usługi, takie jak transport zamówionego towaru oraz serwis stolarski. Ponadto placówka będzie oferować rośliny od lokalnych dostawców.

Już od kilkunastu lat zarządzamy dwoma supermarketami sieci Bricomarché. Sklep w Zawierciu funkcjonuje od 2004 roku, a placówkę w Miechowie otworzyliśmy około 10 lat temu. Satysfakcjonujące wyniki obu z nich utwierdziły nas w przekonaniu, że warto otworzyć kolejny. Dodatkowo dostrzegliśmy zapotrzebowanie na rynku wynikające z braku sklepu oferującego podobny asortyment w okolicy – mówi Albin Garus, który wraz z żoną Moniką prowadzi supermarket Bricomarché w Olkuszu.

Powierzchnia sklepu wynosi blisko 2 000 m2, a na zewnątrz znajdują się duży ogród o powierzchni 1054 m2, wiata ogrodowa zajmująca 421 m2 oraz 90 miejsc parkingowych.

– Dzięki wieloletniej współpracy z Grupą Muszkieterów wiemy, jak wiele korzyści zapewnia polskim przedsiębiorcom. Spośród nich najbardziej cenimy wsparcie w rozwoju naszego biznesu, szanse na awans w strukturach Grupy oraz otrzymane know-how. Bycie aktywnym Muszkieterem oznacza dla nas możliwość wpływania na strategiczne kierunki rozwoju Grupy oraz angażowanie się w życie lokalnych społeczności, co z powodzeniem możemy realizować – dodaje Monika Garus.

Praktyczne informacje na temat Bricomarché w Olkuszu:

  • Adres sklepu: ul. Przemysłowa 1a, 32-300 Olkusz
  • Godziny otwarcia: poniedziałek-sobota: 7:00-20:00, niedziele handlowe: 08:00-20:00
  • Liczba pracowników: ok. 30
  • Liczba kas: 3
  • Akceptowane formy płatności: gotówka, karta płatnicza, raty, bony Grupy Muszkieterów i Sodexo

Bricomarché na rzecz lokalnych społeczności

Jedną z korzyści płynących z otwarcia nowego supermarketu Bricomarché są akcje społeczne organizowane dla mieszkańców. Zaangażowanie w tym zakresie jest na stałe wpisane w strategię Grupy Muszkieterów. Opiera się ono na założeniu, że znajomość lokalnych społeczności, wśród których żyją i pracują właściciele sklepów Bricomarché, pozwala im lepiej poznać i odpowiadać na ich potrzeby. Do najważniejszych działań prospołecznych Grupy Muszkieterów można zaliczyć organizację bezpłatnych badań mammograficznych w ramach kampanii „Muszkieterowie dla Polek”, a także akcje Fundacji Muszkieterów – „Place Zabaw – Muszkieterowie” i „Wakacje z Muszkieterami”.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2020 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły blisko 7,8 mld złotych. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Grupa Muszkieterów jest regularnie nagradzana w licznych konkursach i rankingach, m.in. na Liście 500 dziennika „Rzeczpospolita”, czyli w zestawieniu największych firm w Polsce (45. pozycja w 2020 r.), w rankingu „1 000 największych firm w Polsce” przygotowanym przez „Gazetę Finansową” (47. miejsce w 2020 r.) czy rankingu Najwięksi money.pl (48. pozycja w 2021 r.). Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.