Rekordowe wyniki akcji oddawania krwi w Centrali PGE GiEK

Kolejna, wspólna akcja klubów Honorowych Dawców Krwi z Kopalni i Elektrowni Bełchatów oraz Centrali PGE GiEK, zorganizowana w siedzibie spółki w Bełchatowie, zgromadziła 20 maja rekordową liczbę 48 krwiodawców, którzy w sumie przekazali niemal 22 litry krwi. Do udziału w zbiórce zaproszono także mieszkańców Bełchatowa.

Zbiórkę zorganizowali wspólnie energetycy i górnicy z Klubu HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów i Powiatowego Stowarzyszenia HDK przy Kopalni Bełchatów wraz z pracownikami Centrali GiEK.

Zbiórki w Centrali stały się piękną tradycją, dzięki której propagujemy szlachetną ideę krwiodawstwa. Dziękuję Pracownikom PGE GiEK, którzy po raz kolejny udowodnili swoją solidarność dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia - powiedziała Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Inicjatywa pracowników PGE GiEK jest cenna szczególnie teraz, w czasach pandemii koronawirusa, kiedy dużo mniej dawców zgłasza się do regionalnych centrów krwiodawstwa.

W akcji mogli wziąć udział również mieszkańcy Bełchatowa i okolic, którzy chcieli podzielić się z potrzebującymi drogocennym lekiem ratującym zdrowie i życie chorych

Zbiórkę przeprowadzono z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

******

Sandra Apanasionek

Rzecznik prasowy – Koordynator współpracy z mediami

Biuro Komunikacji PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna