Loading…

europejskie centrum przedsiębiorczości

Profesjonalizm
skuteczność
rozwój

  • 0
plenfrdeptes

O nas

Zespół Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości tworzą specjaliści z zakresu finansowania rozwoju podmiotów gospodarczych. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu już w 2004 r. znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce firm konsultingowych najskuteczniej pozyskujących dotacje UE w Polsce. Od tamtej pory niezmiennie plasujemy się w czołówce rankingów polskich firm doradczych. Nasi pracownicy realizują się również jako opiniotwórczy eksperci aktywnie uczestniczący w procesach związanych z rozwojem przedsiębiorczości w Polsce i Europie.

Prezes Zarządu Piotr Stefaniak

Pst

Absolwent Wydziału Prawa i  Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1991 roku pracował w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, a następnie Ministerstwie Skarbu Państwa, jako wicedyrektor i dyrektor departamentu. Uczestniczył we wszystkich pracach związanych z implementacją Programu Powszechnej Prywatyzacji. Współpracował między innymi z Bankiem Światowym, British Know-How Fund, PHARE, USAID. W 1997 roku został Wiceprezesem Chase Fund Management Polska i Członkiem Zarządu Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Magna Polonia S.A. Od 1999 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Octava NFI S.A. Specjalizuje się w doradztwie i planowaniu finansowym, fuzjach i przejęciach, przygotowywaniu strategii inwestycyjnych oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw zarówno finansowej jak i prawno-organizacyjnej. Współzałożyciel Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości, w którym odpowiada za długofalowy rozwój firmy i zarządzanie strategicznymi działaniami.

 

Wiceprezes: Dorota Stefaniak 

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od początku kariery zawodowej zaangażowana w procesy związane z rozwojem przedsiębiorczości w Polsce. W latach 1991-2001, jako Dyrektor Generalny Fundacji Przekształceń Własnościowych w Rzeczypospolitej Polskiej, była odpowiedzialna za zarządzanie funduszami pomocowymi Unii Europejskiej przeznaczonymi na wspieranie procesów przekształceń własnościowych w Polsce. Koordynowała realizację m. in. takich programów jak: Wojewódzkie Inicjatywy Prywatyzacyjne (ponad 330 małych i średnich przedsiębiorstw), Prywatyzacja Przedsiębiorstw Gospodarki Komunalnej (ponad 90 przedsiębiorstw), Program Powszechnej Prywatyzacji (520 spółek).

W toku kariery zawodowej wyspecjalizowała się w  pozyskiwaniu środków finansowych z Unii Europejskiej, Banku Światowego, EBOR  i innych, przeznaczonych na wsparcie procesów przekształceń własnościowych w Polsce, restrukturyzację przedsiębiorstw i wsparcie administracji. Współpracowała w tym zakresie z organami Ministerstw: Przekształceń Własnościowych, Skarbu, Finansów, Gospodarki i Pracy, z UOKIK oraz organami samorządowymi.   Jako Doradca w Biurze Polityki Finansowej firmy Nafta Polska S. A. koordynowała działania firmy i jej spółek zależnych (z sektora chemicznego i naftowego) w pozyskiwaniu środków finansowych z UE. Ponadto, jako Obserwator Komisji Europejskiej uczestniczyła w przetargach organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Fundusz Współpracy. Od roku 2003 kontynuuje karierę w Europejskim Centrum Przedsiębiorczości pełniąc funkcję Dyrektora Generalnego – eksperta ds. funduszy unijnych. Zajmuje się m. in nadzorowaniem sposobu wykorzystywania środków finansowych UE przez beneficjentów, dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu zapewniając przygotowywanie zgodnej z wymogami proceduralnymi dokumentacji. 

 

 

  •  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Log in

create an account

fb iconLog in with Facebook